Casio Saat Modelleri
  1    2    3    4    5    6    7    8  CASIO SAAT

 Casio saatler dijital efsane F91 saatlerle piyasaya çıktı. Özellikle Türkiye de F91 saatler çok sevildi. 7 yıl dayanan pil ömürleri ve su geçirmezliğiyle Casio saatlerin piyasada tutunmasında ve tanınmasında büyük rol oynadı. Türkiye de en çok kullanım adedine ulaşmış model Casio'dur. Özellikle askerlikte çok tercih edilen ve asker saati denilen bir markadır. Dijital Saatlerle tanınan Casio Saat son zamanlarda İsviçre saatlerine rakip olabilecek kalitede saatler üretiyor. Kilitli tepeli ve vidalı kapaklı Edifice, Duro, Oceanus modelleriyle birbirinden kaliteli ve dizayn olarak özgün saatler üretiyor. Casio Saat de hem uygun hem kaliteli hem de spor saat konseptlerini bir arada bulmak mümkün.

 Özellikle "Protrek" serisi dağcı ve sporcuların vazgeçilmezi. İlk kameralı saati de yine Casio üretti. Ses kaydeden, görüntü kaydeden saatleri de yine Casio üretti. Hava basıncını , hava sıcaklığını ölçen, kol saatlerinin yanında nem ölçen duvar saatleri de üretiyor.

Casio saatler dijital ve Quartz teknolojisiyle ön plana çıkar. Casio Otomatik saat üretmiyor.

Dünyada darbelere dayanıklı ilk saat üreten firma da yine Casio. G-Schok model saatler 10 metre yükseklikten düşse bile özel yapıları sayesinde bir şey olmuyor ve çalışmaya devam ediyor. Hem toza hem çamura dayanıklılar ve 200 metre su geçirmiyor.

Dünyada birçok ilklere imza atan Casio saat ilk cep televizyonu ve ilk GPS'i saatle birleştirmeyi başaran bir saat ve teknoloji firmasıdır.

 Casio Computer Co, Ltd Shibuya, Tokyo, merkezi Japonyada 1946 yılında kurulmuş çok uluslu bir elektronik cihazların üretim şirketidir. Casio hesap makineleri, ses ekipmanları, PDA'ler, kameralar, müzik aletleri ve saat üreticisi olarak bilinir.. 1957 yılında Casio dünyanın ilk tamamen elektrikli kompakt hesap makinasını yayınladı.Casio Tadao Kashio, imalat teknolojisi konusunda uzmanlaşmış bir mühendis tarafından Nisan 1946 yılında kurulmuştur.1949 yılında Ginza, Tokyo'da ilk İş Fuarı'nda elektrikli hesap makineleri gördükten sonra, Kashio ve kardeşleri, kendi hesap geliştirmek için çalışırlar. Kashio elektronik ile ilgili bazı bilgilere sahipti ve solenoitler kullanarak bir hesap makinesi yapmak için yola çıktı. Hesap makinesi 1954 yılında bitirdi ve Japonya'nın ilk elektro-mekanik hesap makinesi oldu.

 1980'lerde, bütçesini elektronik aletler ve ev klavyelerine yöneltti. Şirket ayrıca, kol saati, çok çeşitli ürünlerle tanınmaya başladı. Casio dijital hem de analog kuvars kristali saatlerin, ilk üreticilerinden biriydi. Ayrıca bu süre içinde hesap saatleri satmaya başladı. Bu sıcaklık, atmosferik basınç, yükseklik ve hatta GPS konumu görüntüler ile çok farklı saat dilimlerinde ve kol saati görüntülemek olabilir saatlerin ilk üreticilerinden biri oldu. Önemli dijital kameralar ilklerin bir dizi bir LCD ekrana sahip ilk tüketici dijital kamerası, ilk tüketici 3 megapiksel kamerası, ilk gerçek ultra kompakt modeli ve seramik objektif teknolojisine sahip ilk dijital fotoğraf makinesini de casio üretti.Araştır: Casio Saat Modelleri, Casio Saat Fiyatları ve Casio Saat Satış Noktaları bilgileri bulunmaktadır. Casio Erkek Kol Saatleri ve Casio Bayan Kol Saatleri modellerini inceleyebilirsiniz.