Çocuk Kol SaatleriÇocuk saat modelleri olan Saat maklarının listesi.
Adidas Çocuk Kol Saatleri Ben10 Çocuk Kol Saatleri Casio Çocuk Kol Saatleri
 Adidas Çocuk Kol Saatleri Ben10 Çocuk Kol Saatleri Casio Çocuk Kol Saatleri
     
     
Flik Flak Çocuk Kol Saatleri Swatch Çocuk Kol Saatleri  
Flik Flak Çocuk Kol Saatleri Swatch Çocuk Kol Saatleri  
     
 

ÇOCUK SAATİ


Çocuk saati denilince birçoğumuz çalışmayan ve zamanı göstermeyen, çocukların oynamaları için yapılmış saatler anlıyoruz. Çünkü eskiden çocuk saati denilince büyükler oyun olsun diye çocukların kolunu hafif ısırır ve saat yaptık derlerdi. Daha sonra çalışmayan ama kurma kolundan akrep ve yelkovanı çevrilebilen saatler çıktı. Bizim çocukluğumuzun saatleriydi onlar. Ne kadar da sevinirdik o çocuk saatlerini taktığımız zaman.
Eskiden çalışan saat erkek çocuklara sünnet oldukları zaman hediye edilirdi. Birçok insanın bu tür hatıraları ve kaybittikleri çocukluk saatleriyle ilgili anıları vardır.

Şimdiki çouklar sadece saatler açısından değil her yönden şanslılar. Yüzlerce saat markası çocukları da düşünerek çocuk saatleri üretiyor. Çizgi film kahramanlarının bile çocuk saati modelleri var. Eskiden biz mi çok saftık yoksa şimdiki çocuklar mı çok akıllı bilmiyoruz ama zamane çocuklarına çalışmayan bir saat ya da cep telefonu verseniz hemen anlıyor ve çalışmadığı için fırlatıp atıyor. Oysa çocuk saatleri modelleri bu kadar çok değilken biz o çalışmayan saatleri bile kolumuza takmaya kıyamazdık. Bakugan, nacar kids, ben 10, Barbie,casio, Q&Q saat vb onlarca saat markası büyük bir Pazar olan çocuklar için saat üretmektedir.
Araştır: Çocuk Saatleri, Kız Çocuk Saatleri, Erkek Çocuk Saatleri, Flik Flak Saat, Ben 10 Saat, Casio Çocuk Saatleri