Zippo Saat Modelleri

Zippo Çakmak

Zippo çakmak, Bradford Zippo Manufacturing Company’ye aittir. George G. Blaisdell 1932 yılında Zippo Manufacturing Company kurdu ve benzeri tasarım hafif bir Avusturyalı sigara esinlenerek, 1933 yılında ilk çakmak olan Zippo’yu üretti. Blaisdell "fermuar" kelimesinin esinlendi. 3 Mart 1936 tarihinde Zippo çakmak patenti alındı.

Zippo çakmak, özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında, Amerika Birleşik Devletleri askerleri arasında popüler oldu. Şirketin internet sitesinin dediği gibi, Zippo "tüketici pazarları için çakmak üretimini durdurması ve ABD askeri için üretim yapılmasını kara almıştır. Zippo Vietnam savaşının Amerikan askerleri arasında popüler oldu. Bu çakmak şimdi toplayıcıları öğeleri ve Vietnam ziyaretçiler için popüler hediyelik olarakbilinmektedir.

Dünya Savaşı'ndan sonra, Zippo çakmak giderek 1960'lara doğru büyük ve küçük şirketler tarafından reklam olarak kullanılır oldu. 2002 yılında Zippo Zippo MPL olarak bilinen faydalı tarzı çok amaçlı çakmaklar, çeşitli içerecek şeklinde ürün gamını genişletti. 

"Rüzgar geçirmez" çakmaklar olarak popülerlik kazanmış olan Zippo, sert havalarda yanan çakmak olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, yakın zamana kadar Backpackers ve ordu içinde çok popüler oldu. Bütan çakmak soğuk havalarda daha az güvenilir olduğu için çok yüksek irtifa ve soğuk hava backpackers hala Zippo çakmak tercih edilmektedir.

Araştır: Zippo Saat Modelleri, Zippo Saat Fiyatları ve Zippo Saat Satış Noktaları bilgileri bulunmaktadır. Zippo Erkek Kol Saatleri ve Zippo Bayan Kol Saatleri modellerini inceleyebilirsiniz.