Cep SaatleriCep Saati modelleri olan Saat maklarının listesi.
Tissot Cep Saatleri    
Tissot Cep Saatleri    
 

CEP SAATLERİ

Cep saatleri cepte taşındığı için cep saati denmiştir. Cep saatleri düşmesin ve kaybolmasın diye zincirlerle taşınır. Zincirin bir ucu cep saatinde bir ucu da yelek yada elbisenin bir yerine tutturulur ki hareket ederken cep saati düşmez. Zincirlerin de değişik malzemelerden yapılanları vardır. Altından, gümüşten, çelikten ve başka metallerden oluşur. Cep saatlerinin olmazsa olmazı da zincirleridir. Zincirler cep saatlerine ayrı bir hava katar. Cep saatleri biraz daha büyük kasalı ve büyük rakamlıdır.
Cep saatleri kol saatleri yaygınlaşmadan herkesin ön önemli aksesuarlarındandı. Kol saatleri yaygınlaştıktan sonra cep saatlerini kullananların sayısı biraz azaldı. Eski alışkanlıklarını terk edemeyenler cep saatlerini kullanmaya devam etti. Durum böyle olunca cep saati kullananlar hep yaşlılarmış gibi bir algı oluştu. Halbuki cep saati kullanmak bir kültürdür. Bugün Klas sahibi insanlar da cep saati kullanıyor.

Herkesin kol saatleri kullandığı bir zamanda cep saati kullanmak bir ayrıcalıktır. Klasa olmak için cep saatleri kullanılabilir. Cep saatlerinin özellikle kurmalı modelleri klas saatlerdir. Kurmayı unutacağını düşünenler cep saatlerini pilli modellerini de kullanabilir. Bugün birçok evde hatıra olarak kalan cep saatleri bulunuyor. En azından onlar kullanılmalıdır. Herkes cep saati kullansın demiyoruz ama cep saatleri de unutulmasın istiyoruz.

Araştır: Cep Saatleri, Cep Saati Markaları, Cep saati Modelleri, Tissot Cep Saatleri, Tissot Cep Saati Modelleri