Swatch Saat Modelleri
  1    2  SWATCH SAAT

Saat algısını değiştiren saat markası Swatch,1984 yılında tasarlandı ve 1985 yılında üretildi. Ucuz Japon saatleriyle rekabet edemeyen İsviçre'nin Japon saatlerine karşı bir stratejinin adı aynı zamanda Swatch'tır.

Çünkü Swatch saatleri tıpkı bir kravat gibi renkli ve birden çok satmak için tasarlandı. Uygun fiyatları ve çok renkli seçenekleriyle Gençlerin vazgeçilmezi haline geldi. Swatch saatten önce saatlere bakış açısı hep aynıydı. Swatch bu algıyı değiştirdi. Plastik kasa ve kordonuyla saatin fiyatını inanılmaz derecede düşürdü. Momoblok kasa yapısıyla da saatin toz ve suya dayanıklılığını arttırdı. Özellikle Avrupa'da saat tamiri çok pahalı olduğu için tamire yönelik değil kullan at anlayışıyla saatlerini üretti. Böylece farklı bakış açısıyla Japon saatlerinin İsviçre saatlerine meydan okumasının önüne bir nebze olsun geçti. Dünya da en çok tanınan saat markasından biri haline geldi. Swatch saat Nicolas Hayek tarafından ikinci saat olarak adlandırıldı. "Second watch", yani ikinci saat.

Swatch, İsviçre saati ve uygun fiyatı biraraya getirdi. Saatte parça sayısını da azaltarak saatin fiyatının yüzde seksen düşmesini sağladı. İsviçre saati ve uygun fiyat Swatch'un popülaritesini bir anda arttırdı. Swatch saat agresif bir pazarlama anlayışıyla da fark yarattı. Swatch butik mağazalar hızla çoğaldı. Swatch sadece bir saat değildi bir aksesuar ve modaydı. Swatch saat çılgınlarının onlarca saati olmaya başladı. Swatch saat koleksiyonları oluşmaya başladı.Araştır: Swatch Saat Modelleri, Swatch Saat Fiyatları ve Swatch Saat Satış Noktaları bilgileri bulunmaktadır. Swatch Erkek Kol Saatleri ve Swatch Bayan Kol Saatleri modellerini inceleyebilirsiniz.